دبستان دخترانه ندای اسلام - منطقه 12 تهران
تهران - خیابان شهید ناطقی (خورشید) بعداز چهارراه آبسردار تلفن 77622040
قالب وبلاگ

نوایی که ازدل برآید...

وقتی دل های کوچک  کودک که پرازنور و معصومیت است ،قصدکند اثری عمیق دردل های بزرگ که شاید کمی زنگارگرفته باشند، بگذارد بیگمان اثری ماندگارخواهد داشت. وچه زیباست که دراطرافمان کودکانی دریادل می زیند.

چندی پیش همزمان با برگزاری جشنواره های خیرین  مدرسه ساز که با هدف تجلیل وجذب خیرین مناطق 20گانه تهران انجام می شود ، درروزبرگزاری جشنواره منطقه 12تهران ،کودکی بزرگ منش بعدازخواندن دل نوشته اش ، مورد تشویق حاضران قرارگرفت وهدیه 50هزارتومانی خود را برای ساخت مدرسه اهدا کرد.

"همچون خدیجه سلام الله علیها که ازثروت ودارایی خود برای محکم ترشدن اسلام دریغ نکرد ولذت پاینده اخروی را به تمام لذات دنیایی ترجیح داد،چراکه او خوب می دانست هیچ احسان ونیکی نیست مگرآنکه خداوند آن را حساب کند وجواب نیکوتر به نیکوکاربرگرداند.پروردگارا! تورا شکرمی کنم که قلب های خیری هستند که با ایستادگی خود خستگی را به ستوه آورده اند....."

این جملات ،دل نوشته های "فاطمه ایرانی "دانش آموزمقطع سوم دبستان است که به مناسبت برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 12 درحضورمخاطبان قرائت کرد که با استقبال مدعوین روبه رو شد.

به بهانه این اقدام شایسته با فاطمه ایرانی  گفتگویی انجام داده ایم که ازنظرمی گذرد.

*فاطمه جان کلاس چندم هستی؟

کلاس سوم ،مدرسه ندای اسلام

*چه شد که اقدام به نوشتن این متن کردی؟

درمدرسه به بچه ها اعلام شد که درباره خیرین مدرسه سازانشا بنویسیم و درروز جشنواره درحضورشان بخوانیم ،من هم فکرم را متمرکزکردم وچندروز روی نوشته ام کار کردم وازدلم کمک گرفتم .

*به نظرتو چه چیزی باعث شد که دل نوشته ات روی خیرین تاثیر گذارباشد؟

من دل نوشته را با تمام وجودم خواندم وایمان داشتم که در دل خیرین خواهد نشست.

*چه چیزی باعث شد که جایزه ات را برای مدرسه سازی اهدا کنی؟

درآن لحظه که جایزه ام را گرفته بودم با خودم گفتم اگرپس انداز کنم شاید یک روزه خرج شود و فکرکردم اگراین کار را کنم پس اندازآخرتم می شود.

*وقتی جایزه ات را برای مدرسه سازی اهدا کردی چه حسی داشتی؟

حس خوشحالی که می دیدم خیلی ها هستند که به فکربچه ها هستند ولحظه ای که جایزه ام را هدیه کردم بسیار خوشحال از اینکه من هم جزیی از آنها شدم. ودیگر اینکه حس کردم بزرگ شدم ودانایی ام به جایی رسیده که میتوانم به انسان های دیگر کمک کنم.

*ازنظر تو کار خیربه چه کاری می گویند؟

به نظر من کارخیر حتما نباید خیلی بزرگ باشد یک کارکوچک هم میتواند کارخیر باشد مثلا اگر دوستمان زمین خورد کمکش کنیم که بلند شود ، حتما نباید برای کارخیر فکر کرد هر کاری که دل آدمی را شاد کند خیر است.

*دوست داری درآینده بازهم کارخیرانجام بدی؟

اگرداشته باشم دلم می خواهد به اندازه نیازم برای خودم بردارم وبقیه اش را برای کار خیر مصرف کنم ،موقعی که کسی یار ویاوری ندارد کاری که می کنم پشت وپناهش باشم.

[ ۱۳٩۱/٢/٢٦ ] [ ٩:۳٠ ‎ق.ظ ] [ ندای اسلام ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب
زیارت عاشورا
پخش زنده حرم